Nu är det klart att familjeföreställningen ”Into the woods” blir vårens föreställning.

Den 20 och 21 maj är det dags för premiär 1 & premiär 2. Du kan nu beställa din premiärmeny som serveras från 1,5 h innan föreställning i Östra Grevie matsalar. Boka via nätet senast 18 maj!

 

Räkmacka och ett glas vitt à 155:-

Köttbullsmacka  à 45:-   (endast barn)

 

Biljettköp och premiärmeny kan köpas på plats i skolans reception (8-12 vardagar) samt här på skolans hemsida.

Köp biljetter här

 

”Into the Woods” är en teatermusikal skriven av Stephen Sondheim och James Lapine. Historien blandar element och karaktärer från kända sagor som Askungen, Rödluvan och Rapunzel. Berättelsen följer en barnlös bagare som beger sig in i skogen för att konfrontera häxan som lagt en förbannelse över honom och hans fru… De har tre dagar på sig att häva förbannelsen….